SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

SBB Tarım Dergisi üçüncü sayısı yayında

13/04/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan dijital tarım dergisi, SBBTARIM'ın üçüncü sayısı çıktı. Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Tarımın tüm bileşenlerini içeren ve konuları ile üreticileri bilgilendiren dergiye dijital ortamdan herkes anında ulaşabilir” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi tarafından 4 ayda bir yayımlanan "SBB Tarım" dergisi üçüncü sayısı çıktı. Sıfır atık projesi kapsamında dijital olarak hazırlanan dergi, tarımsal konularda derleme yazılardan oluşan çalışmalarla dikkat çekiyor.

Hazırlanan 'SBB Tarım Dergisi'nde; Çilek Yetiştiriciliği, Kolza Tarımı, Trabzon Hurması Yetiştiriciliği, Meyvecilikte Kalem Aşısı, Yaşam Alanlarımızın Parazitlerinden Pireler, Arıdan Gelen Sağlık Propolis, Türkiye ve samsun Tarımında Kekik Yetiştiriciliğinin Geleceği, Sulama Suyu Numunesi Alımı, Samsun’da Geleneksel Mandacılıktan Manda Ürünleri Sektörüne Geçiş ile Muhtar Bilgi Sisteminin tanıtımı konuları yer aldı. Ayrıca Tarımsal Hizmetler Dairesi Başkanlığınca yürütülen çalışmalara ait haberlere de yer verildi.

Derginin önsözünde Başkan Mustafa Demir, “Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak bundan sonra da tarımsal çalışmalarımıza hız verecek, tarım belediyeciliği olarak üreticilerimizin yanında olarak faaliyetlerimizi yürüteceğiz. Bir tarım şehri olan Samsunumuzun tarımının daha gelişmiş olması anlamında 'Bugün İçin Değil, Yarın İçin Tarım' ilkesiyle çalışmalarımıza devam edeceğiz. Sağlıklı nesillerin iyi beslenmiş bireylerden oluşması gerektiğine olan inancımızla 'Tarımsal Üretim Artışında Üreticilerimizin Yanındayız' diye özetlediğimiz çalışmalarımızı geliştireceğiz. Çünkü Büyükşehir Belediyesi olarak biliyoruz ki; 'Tarımın Geleceği, Samsun’un Önceliği' ifadelerini yer verdi.

SAYI 1

 

SAYI 2

 

SAYI 3

Bu Kategorideki Diğer Haberler