SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

“Spor altyapımızı daha da geliştireceğiz”

23/10/2020
Samsun Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü Başkanı Süleyman Demirtaş, 11 branşta hizmet verdiklerini belirterek, “Spor altyapımızı daha da güçlendireceğiz” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi güçlü bir spor altyapısı oluşturarak ulusal ve uluslararası organizasyonlara sporcu yetiştiriyor. Gerek bireysel gerekse takım sporlarında altyapıya büyük önem veren belediye, Gençlik ve Spor Kulübü çatısı altında tüm yaş kategorilerinde sporculara haftanın 6 günü eğitim veriyor. Taekwondo, badminton, eskrim branşlarında milli sporcuları bünyesinde barındıran ve 11 branşta deneyimli antrenörleriyle bu şehrin çocuklarına sporu sevdiren Büyükşehir Belediyesi, her türlü ihtiyaçlarına da katkı sağlıyor.

725 sporcunun yer aldığı Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Kulübü bünyesindeki taekwondo takımı dün akşam Mustafa Dağıstanlı Spor Salonu’nda çalışmasını sürdürdü. 21 sporcunun yer aldığı ve antrenörler Engin Keskin ile Sebahattin Yaşar gözetiminde yapılan antrenmanı Kulüp Başkanı Süleyman Demirtaş’ta ziyaret ederek onlara moral verdi. Amaçlarının Samsun’u spor branşlarında çeşitli kategorilerde en iyi temsil etmek olduğunu ve milli sporcular yetiştirerek ülkeye en iyi hizmeti vermeyi amaçladıklarını dile getiren Süleyman Demirtaş, “Büyükşehir Belediyesi olarak güçlü spor altyapısıyla bu şehrin çocuklarına hizmet etmeyi görev biliyoruz. Hem Samsun’a hem de ülkemize değerli sporcular yetiştirmek hedefimiz. Ama önceliğimiz iyi birer sporcu olmalarının yanında, saygı, sevgi, etik, ahlak ve erdem gibi davranışlar sergileyen karakterli bireyler olmaları da bizim için çok önemli. Gençlik ve Spor Kulübümüz güçlü spor altyapısını daha da geliştirerek bu çerçevede sporcular yetiştirecektir” ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler