SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Terme'ye tam donanımlı itfaiye istasyonu

18/12/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi'nin Terme'de yaptığı itfaiye istasyonu inşaatının yüzde 85'i bitti. Başkan Mustafa Demir, “Türkiye’ye örnek hizmetler veren Büyükşehir İtfaiyesi’nin çıtasını daha da yükseltmek için istasyon sayısını artırıyoruz" dedi.

Büyükşehir Belediyesi, tüm ilçelerde daha hızlı ve kaliteli hizmet anlayışı doğrultusunda itfaiye teşkilatını güçlendirmeye devam ediyor. Daha önce Vezirköprü istasyonunu hizmete açan Samsun Büyükşehir Belediyesi, Atakum ve Terme'deki istasyonlarını da yeniliyor. Atakum'da inşaat çalışmaları devam ederken Terme'deki çalışmalarda ise sona gelindi. 6 milyon 538 bin 862 lira bedelli istasyon binası inşaatının yüzde 85'i bitti. Ayrıca Yakakent ilçesine yapılacak yeni itfaiye istasyonu için yapım ihalesinin gerçekleştirildiği, İlkadım ilçesi Kıran Mahallesi içinde ihale sürecinin devam ettiği bildirildi.

Afetlere müdahalede dünya kriterini yakalamak için itfaiye istasyonu sayısını artırdıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Şehrimizin kırsal alanı oldukça fazla ve mesafe ise uzun. Biz de mümkün olduğunca süreyi aşağıya çekmek istiyoruz. Bu amaçla istasyon sayımızı 19'a çıkarıyoruz. 2'si yenilemeyle birlikte 4 istasyonumuzu şehrimize kazandırıyoruz. İstasyonların yapımını tamamlayarak en kısa sürede hizmete açacağız. Çünkü bizim için öncelik daima halkımızın canı ve sağlığı. Hedefimiz ise 25 istasyona ulaşmaktır" dedi.

İtfaiye Teşkilatı'na büyük önem verdiklerinin de altını çizen Başkan Demir, “Türkiye’ye örnek hizmetler veren Samsun Büyükşehir İtfaiyesi’nin çıtasını daha da yükseltmek için istasyon sayısını artırıyoruz. Samsun halkımız müsterih olsun. İtfaiye Teşkilatı, halkımızın güveni, refahı, huzuru ve mutluluğu için 7 gün 24 saat iş başında" ifadelerini kullandı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler