SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Yaşlılar başımızın tacı

23/01/2022
Samsun Büyükşehir Belediyesi hasta, engelli, yatalak ve yaşlıların banyo, tırnak kesimi, tıraş gibi kişisel bakımlarını yapıyor. Verilen hizmetten memnun olan 74 yaşındaki İbrahim Hecin, "Burada şefkat, sevgi, hoşgörü var. Bunlar bizim için çok değerli" diyerek hizmetten duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, “Yaşlılarımızı rahat ettirebilmek için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Çünkü onlar bizim başımızın tacı” dedi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi “Evde Bakım ve Sağlık Hizmetleri” projesi ile önemli bir çalışmaya imza atıyor. Proje kapsamında hasta, engelli, yatalak ve yaşlıların banyo, tırnak kesimi, tıraş gibi kişisel bakımları düzenli olarak yapılıyor.

HEM GÜLER YÜZLÜ HEM İLGİLİLER

Ziyaret edilen vatandaşlardan biri olan 74 yaşındaki İbrahim Hecin, “Ne zaman arasak hemen geliyorlar. İhtiyacı olan herkesin bu hizmete ulaşabiliyor olması çok önemli. Her defasında gelen ekip hem güler yüzlü hem de çok ilgili. Burada şefkat, sevgi, hoşgörü var. Bunlar bizim için çok değerli şeyler. Allah bu hizmetin verilmesine vesile olan Başkanımız Mustafa Demir'den ve ekibinden razı olsun" dedi.

ONLAR BİZİM BAŞIMIZIN TACI

Büyükşehir Belediyesi olarak birçok alanda olduğu gibi sosyal belediyecilik alanında da güzel işlere imza attıklarını ifade eden Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Evde yaşlı bakım hizmeti ile bugüne kadar birçok vatandaşımızın önemli birçok ihtiyacına çözüm olduk. Yaşlılarımızın dualarını alarak onlara hiçbir zaman yalnız olmadıklarını, devletimizin ve belediyemizin şefkat elinin her zaman yanlarında olduğunu gösterdik. Yaşlılara nasıl davranırsak bizden sonraki gençler de bizlere öyle davranacaktır. Bu anlayışla onları geçmişin emanetleri olarak görüyoruz. Yaşlılarımızı rahat ettirebilmek için elimizden gelen bütün çabayı sarf ediyoruz. Çünkü onlar bizim başımızın tacı ve duaları bizim için her şeyden kıymetli. Bundan sonraki süreçte de bakıma muhtaç olan yaşlılarımızın yanında olmaya ve onların dualarını almaya devam edeceğiz" diye konuştu.

Bu Kategorideki Diğer Haberler