SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Zabıtadan YKS Önlemleri

15/06/2019
Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, YKS'nin gerçekleştirileceği 2 gün boyunca adayların sorunsuz bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.

Samsun'da Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı zabıta ekipleri, YKS'nin gerçekleştirileceği 2 gün boyunca adayların sorunsuz bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem aldı.

   Milyonlarca lise son sınıf öğrencisinin üniversiteli olabilmek için büyük umutlar ve çabalarla hazırlandığı Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) yarın ve pazar günü tüm yurtta olduğu gibi Samsun'da da yapılıyor. Samsun Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı, sınava giren adayların sorunsuz ve sağlıklı bir sınav süreci geçirmesi için bir dizi önlem alındığını açıkladı.

                                              YILLARIN ÇABASI BOŞA GİTMESİN

   Konuyla ilgili yapılan açıklamada, "Yüzbinlerce öğrencimiz yıllar süren eğitim süreçlerinin bu aşamasında emeklerinin, özverilerinin karşılığını almak için 2 gün boyunca ter dökecekler. Gerek öğrencilerimizin, gerek öğretmenlerimizin, gerekse velilerimizin bu çabalarına herkesin saygı göstermesi gerekmektedir. Bizler de Büyükşehir Zabıtası olarak 2 gün boyunca alacağımız önlemlerle bu sürece katkı sağlayacağız" denildi.

                                 İNŞAAT ÇALIŞMALARI DURDURULACAK

   Sınavın yapılacağı 2 gün boyunca öğrencilerin gürültüden rahatsız olmaması için kent merkezlerindeki inşaatların sınav süresince durdurulacağını da açıklayan Daire Başkanlığı, "Zabıta ekiplerimiz sınav yerlerine yakın yerlerdeki inşaat şantiyelerini dolaşıp çalışmaların durdurulmasını sağlayacak" bilgisini verdi.

                                       GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİNE İZİN YOK

   Zabıta Daire Başkanlığı ayrıca, "Sınav salonlarına yakın yerlerde pazar yerleri varsa kontrol altına alınacak. Öğrenciler sınavdayken okul çevrelerinde seyyar satıcıların ses ve gürültü yapmalarına izin verilmeyecek. Yine kent merkezinde görevli memurlarımız sınav süresi boyunca korna çalmamaları konusunda sürücüleri uyaracak" açıklamasını yaptı.

Bu Kategorideki Diğer Haberler