SAMSUNBÜYÜKŞEHİRBELEDİYESİ

Yaşlı Hizmetlerimiz

Yaşlılarımızın hep yanındayız!

Samsun Büyükşehir Belediyesi olarak yaşlılarımızın her anında yanlarında olmayı sürdürüyoruz. Yaşlılarımıza yönelik evde sağlık, temizlik ve kişisel bakım hizmetlerinden,  sıcak yemek dağıtımına kadar sosyal belediyeciliğin bütün gerekliliklerini yerine getiriyoruz.

Tüm hizmetlerimiz ücretsiz olarak gerçekleştirilmektedir.

Genel Sağlık Hizmetleri : Doktor ve hemşireler, üyeyi evinde ziyaret ederek, genel sağlık kontrollerini yapıyorlar. Ayrıca, şikayetleri dinlenen yaşlı, gerekli görüldüğünde, hastanelerin ilgili bölümlerine yönlendiriliyor. İhtiyacı olan üyelere enjeksiyon yapılıyor, serum ve sonda takılıyor, pansuman yapılıp tansiyon ve şeker düzeyi  ölçülüyor.

Temizlik Hizmetleri : Evdeki günlük rutin işlerini yapmakta zorlanan yaşlılara destek olarak temizlik hizmetleri veriliyor. Bulaşıkları yıkanıyor. Yemekleri yapılıyor.

Kişisel Bakım Hizmetleri : Ciddi sağlıkları sorunları olan, yalnız yaşayan ve bakıma muhtaç üyelerin beden temizliği, sakal-tırnak kesimi ve bakımlarını da merkez üstleniyor.

Psikolojik Destek Hizmetleri : Temel yaşam olayları (emeklilik, iş kaybı, yakınların kaybı, doğal afetler vb.) sonrası uyum problemleri, aile problemleri, uyku problemi, kronik rahatsızlıklardan kaynaklı problemlerde yaşlılara psikolojik destek sağlanıyor.

Çamaşırhane Hizmeti: Yaşlı ve engelli vatandaşların giysi, perde, kilim, battaniye, beyaz çamaşır gibi eşyalarının düzenli olarak yıkanabilmesi için Samsun Büyükşehir Belediyesi, Samsun Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi’nde çamaşırhane kurdu. 6 yıkama ve 6 kurutma olmak üzere 12 makineden oluşan çamaşırhanede, ütü seti de yer alıyor. Araçlarla alınan çamaşırlar, burada yıkanıp, kurutulup ütülendikten sonra sahiplerine teslim edilmek üzere evlere dağıtılıyor.

Diyetisyen Hizmeti: Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın tüm birimleriyle vatandaşların yanında olmaya devam eden Samsun Büyükşehir Belediyesi diyetisyen hizmetini de başlatarak sağlıklı yaşam konusunda ihtiyaç sahiplerine destek oluyor.

Talepleriniz için bize 0 362 431 10 12 nolu numaradan ulaşabilirsiniz!